- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(4YH-00009)
Interfaces/Ports
| Pointing Device Host Interface | USB |
Warranty
| Limited Warranty | 3 Year |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 92.7 g |
| Height | 39.1 mm |
| Width | 57.9 mm |
| Depth | 113.5 mm |
| Product Color | Black |
Miscellaneous
| Device Supported | Computer |
| Platform Supported | PC |
| Mac | |
| Certifications & Standards |
|
| System Requirements |
Operating Systems: |
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | REACH |
| RoHS | |
| WEEE |
General Information
| Product Type | Mouse |
| Manufacturer Part Number | 4YH-00009 |
| Manufacturer Website Address | http://www.microsoft.com/en-au |
| Manufacturer | Microsoft Corporation |
| Product Name | Basic Optical Mouse |
| Brand Name | Microsoft |
Pointing Device
| Movement Detection | Optical |
| Pointing Device Features | Ergonomic |
| Pointing Device Connectivity Technology | Cable |
| Number of Total Buttons | 3 |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| Movement Resolution (dpi) | 800 |
| SKU | 4YH-00009 |
| Barcode # | 885370353433 |
| Brand | MICROSOFT |
| Shipping Weight | 0.1700kg |
| Shipping Width | 0.140m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.144m |
| Shipping Cubic | 0.001210000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





