- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(SDCZ880-128G)
Specifications
| Capacity | 128GB |
| Connector Type | USB 3.1 |
| ConnectorType | USB 3.1 |
| Security | SecureAccess software (included) |
| Series | Extreme Pro |
| Transfer Speed | up to 420 MB/sec (read), up to 380 MB/sec (write) |
| Warranty | Lifetime Limited |
| SKU | SDCZ880-128G |
| Barcode # | 619659152512 |
| Brand | SANDISK |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Manufacturer Warranty: Limited Product Lifetime Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





