- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(SDDDC2-256G)
Specifications
| Capacity | 256 GB |
| Connector Type | USB Type-C and USB Type-A connectors |
| ConnectorType | USB Type-C and USB Type-A connectors |
| Security | |
| Series | Ultra Dual Drive USB Type-C |
| Transfer Speed | up to 150 MB/s (read) |
| Warranty | 5 Year Limited |
| SKU | SDDDC2-256G |
| Brand | SANDISK |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Manufacturer Warranty: 5 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





