- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(SDSQXAH-064G-GN6AA)
Physical Characteristics
| Thickness | 1 mm |
| Length | 15 mm |
| Width | 11 mm |
Technical Information
| Storage Capacity | 64 GB |
| Maximum Write Speed | 60 MB/s |
| Maximum Read Speed | 160 MB/s |
| Speed Class Rating | Class 10/UHS-I (U3) |
| Video Speed Class | V30 |
| Application Performance Class | A2 |
General Information
| Product Type | microSDXC |
| Manufacturer Part Number | SDSQXAH-064G-GN6AA |
| Manufacturer Website Address | http://www.westerndigital.com |
| Manufacturer | Western Digital Corporation |
| Product Name | Extreme 64GB microSDXC Card |
| Product Line | Extreme |
| Brand Name | SanDisk |
| SKU | SDSQXAH-064G-GN6AA |
| Barcode # | 619659193386 |
| Brand | SANDISK |
| Shipping Weight | 0.0200kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





