- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
SanDisk Ultra 128GB SDXC Memory Card 140MB/s
(SDSDUNB-128G-GN6IN)
Physical Characteristics
| Thickness | 2.1 mm |
| Length | 32 mm |
| Width | 24 mm |
General Information
| Product Type | SDXC |
| Manufacturer Part Number | SDSDUNB-128G-GN6IN |
| Manufacturer Website Address | http://www.westerndigital.com |
| Manufacturer | Western Digital Corporation |
| Product Name | Ultra 128GB SDXC Card |
| Product Line | Ultra |
| Brand Name | SanDisk |
Technical Information
| Storage Capacity | 128 GB |
| Maximum Read Speed | 80 MB/s |
| Speed Class Rating | Class 10/UHS-I (U1) |
| SKU | SDSDUNB-128G-GN6IN |
| Barcode # | 619659200190 |
| Brand | SANDISK |
| Shipping Weight | 0.0100kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





