Don't pay: $386.00
$321.00
SAVE $65.00 (17%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
SanDisk Extreme Pro SDXC SDXXD 512GB V30 U3 C10 UHS-I 200MB/s R 140MB/s W 4x6 Lifetime Limited
(SDSDXXD-512G-GN4IN)
Miscellaneous
| Environmentally Friendly | Yes |
General Information
| Product Type | SDXC |
| Manufacturer Part Number | SDSDXXD-512G-GN4IN |
| Manufacturer Website Address | http://www.westerndigital.com |
| Manufacturer | Western Digital Corporation |
| Product Name | Extreme PRO 512GB SDXC Card |
| Product Line | Extreme PRO |
| Brand Name | SanDisk |
Physical Characteristics
| Thickness | 2.1 mm |
| Length | 32 mm |
| Width | 24 mm |
Technical Information
| Storage Capacity | 512 GB |
| Maximum Write Speed | 140 MB/s |
| Maximum Read Speed | 200 MB/s |
| Speed Class Rating | Class 10/UHS-I (U3) |
| Video Speed Class | V30 |
| SKU | SDSDXXD-512G-GN4IN |
| Barcode # | 619659188665 |
| Brand | SANDISK |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





