$100.00
Stock Availability
🟢Live
ONLINE: ✓ In Stock
Vermont VIC: ✓ In Stock
(Click & Collect Available)
(Click & Collect Available)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
SanDisk Ultra 256GB SDXC Memory Card 150MB/s
(SDSDUNC-256G-GN6IN)
Physical Characteristics
| Thickness | 2.1 mm |
| Length | 32 mm |
| Width | 24 mm |
General Information
| Product Type | SDXC |
| Manufacturer Part Number | SDSDUNC-256G-GN6IN |
| Manufacturer Website Address | http://www.westerndigital.com |
| Manufacturer | Western Digital Corporation |
| Product Name | Ultra 512GB SDXC Card |
| Product Line | Ultra |
| Brand Name | SanDisk |
Technical Information
| Storage Capacity | 512 GB |
| Maximum Read Speed | 80 MB/s |
| Speed Class Rating | Class 10/UHS-I (U1) |
| SKU | SDSDUNC-256G-GN6IN |
| Barcode # | 619659200237 |
| Brand | SANDISK |
| Shipping Weight | 0.0100kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





