- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(SH-KHBLK)
Technical Details
| Model | Headphone (1) |
|---|---|
| Platform | General Purpose |
| Classification | Consumer |
| Type | Headband |
| Speaker System | Stereo |
| Speaker Drivers (mm) | 30 |
| Frequency Response | 20Hz - 20kHz |
| Impedance (ohms) | 32 |
| Wireless | No |
| Wireless Type | None |
| Wireless Range | None |
| Microphone | none |
| Noise Cancelling | No |
| Cable Length | 1.15 |
| Volume Control | No |
| Other Features | None |
| Unit Colour | Black |
| Powered | Unpowered |
| Package Contents | Headphone with 3.5mm Cable |
| Packaging | Retail |
| Warranty | 1 Year |
| SKU | SH-KHBLK |
| Barcode # | 9328157004186 |
| Brand | SHINTARO |
| Shipping Weight | 0.4100kg |
| Shipping Width | 0.170m |
| Shipping Height | 0.240m |
| Shipping Length | 0.060m |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





