Don't pay: $70.00
$30.00
SAVE $40.00 (57%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

DUX Ruggedised Case for Microsoft Surface Laptop Go & Go 2 - Black The dux is a sleek and rugged case designed to work with the Surface Pen while protecting your new Microsoft Surface Laptop Go. Unique, transparent back panel allows your pristine device to shine through. Slim and lightweight, yet super protective.
(STM-222-314L-01)
Miscellaneous
| Application/Usage | Notebook |
| Stylus | |
| Compatibility | Microsoft - Surface Laptop Go, Surface Pen |
| Brand Compatibility | Microsoft |
Physical Characteristics
| Product Color | Black |
| Rugged | Yes |
| Product Material | Thermoplastic Polyurethane (TPU) |
| Rubber |
General Information
| Product Type | Case |
| Manufacturer Part Number | STM-222-314L-01 |
| Manufacturer Website Address | http://www.stmbags.com.au |
| Manufacturer | STM Bags, LLC |
| Product Name | Dux for Surface Laptop Go |
| Product Line | Dux |
| Brand Name | STM Goods |
| SKU | STM-222-314L-01 |
| Barcode # | 742186993843 |
| Brand | STM |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.220m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.290m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





