Don't pay: $90.00
$52.00
SAVE $38.00 (42%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

STM Dux Rugged Case for Apple MacBook Air (Retina Display), Notebook - Black - Drop Resistant - 33 cm (13") Maximum Screen Size Supported dux MacBook Air 13 Retina M2/2022 AP - black
(STM-122-296MU-01)
Product Information
| Maximum Screen Size Supported | 33 cm (13") |
General Information
| Product Type | Case |
| Manufacturer Part Number | STM-122-296MU-01 |
| Manufacturer Website Address | http://www.stmbags.com.au |
| Manufacturer | STM Bags, LLC |
| Product Name | Dux Case |
| Product Line | Dux |
| Brand Name | STM Goods |
Miscellaneous
| Application/Usage | MacBook Air (Retina Display) |
| Notebook | |
| Compatibility | Apple - MacBook Air |
| Brand Compatibility | Apple |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 360 g |
| Durability | Drop Resistant |
| Product Color | Black |
| Rugged | Yes |
| SKU | STM-122-296MU-01 |
| Barcode # | 618952511118 |
| Brand | STM |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.240m |
| Shipping Height | 0.030m |
| Shipping Length | 0.330m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





