Don't pay: $81.00
$42.00
SAVE $39.00 (48%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

STM Myth Carrying Case (Sleeve) for 33 cm (13") Apple MacBook Pro - Black - Weather Resistant, Acid Resistant, Water Resistant - Fabric, Polyester Body - Polyurethane Interior Material - Shoulder Strap - 254 mm Height x 340.4 mm Width x 20.3 mm Depth Setting straight yet another fallacy: that you can only effectively protect digital gear in a pack or brief. When it comes to safeguarding the laptop, we wear our heart on our sleeve-demonstrating our love for your device's safety with a slender, feather-weight, ultra-protective sheath.
(STM-114-184M-05)
Warranty
| Limited Warranty | 3 Year |
Product Information
| Carrying Options | Shoulder Strap |
| Style | Sleeve |
| Maximum Screen Size Supported | 33 cm (13") |
| Closure Type | Zipper |
| Laptop Compartment | Yes |
Physical Characteristics
| Material Details |
|
| Weight (Approximate) | 276.7 g |
| Durability | Acid Resistant |
| Water Resistant | |
| Weather Resistant | |
| Height | 254 mm |
| Width | 340.4 mm |
| Depth | 20.3 mm |
| Interior Material | Polyurethane |
| Product Color | Black |
| Product Material | Polyester |
| Fabric |
Miscellaneous
| Application/Usage | MacBook Pro |
| Notebook | |
| Package Contents |
|
| Compatibility |
Extract Apple - MacBook Pro |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Brand Compatibility | Apple |
General Information
| Product Type | Carrying Case |
| Manufacturer Part Number | STM-114-184M-05 |
| Manufacturer Website Address | http://www.stmbags.com.au |
| Manufacturer | STM Bags, LLC |
| Product Name | Myth Laptop Sleeve |
| Product Line | Myth |
| Brand Name | STM Goods |
| SKU | STM-114-184M-05 |
| Barcode # | 742186993539 |
| Brand | STM |
| Shipping Weight | 0.4000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





