- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

STM Studio Case for Apple MacBook Pro - Dark Smoke - Bump Resistant, Scratch Resistant - Polycarbonate - 40.6 cm (16") Maximum Screen Size Supported smarter protection if you're looking to make a case all your own, the choice is clear We use completely transparent materials for our cover that allow you to customize your MacBook with personal images, scan a tagging barcode, or simply let the beauty of your device shine through. But there's one more thing we want to make perfectly clear: this stylish case still provides the maximum level of protection for your digital gear. additional features Protective lightweight shell protects your MacBook Pro from bumps and scratches. Transparent to customize your MacBook Pro or allow it to shine through. Raised textured feet prevent your laptop from sliding on all types of surfaces and enables air flow. Vent openings allows better air flow and heat dissipation for your MacBook Pro. Micro-clip design for easy installation and removal.
(STM-122-373Q-02)
| Maximum Screen Size Supported | 40.6 cm (16") |
| Limited Warranty | 3 Year |
| Weight (Approximate) | 408.2 g |
| Durability | Bump Resistant |
| Scratch Resistant | |
| Height | 246.4 mm |
| Width | 355.6 mm |
| Depth | 15.2 mm |
| Product Color | Dark Smoke |
| Product Material | Polycarbonate |
| Application/Usage | MacBook Pro |
| Compatibility |
Apple - MacBook Pro (2021) (A2485) |
| Brand Compatibility | Apple |
| Product Type | Case |
| Manufacturer Part Number | STM-122-373Q-02 |
| Manufacturer Website Address | http://www.stmbags.com.au |
| Manufacturer | STM Bags, LLC |
| Product Name | Studio For MacBook Pro (2021) |
| Product Line | Studio |
| Brand Name | STM Goods |
| SKU | STM-122-373Q-02 |
| Barcode # | 618952510548 |
| Brand | STM |
| Shipping Weight | 0.6000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





