- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

STM Trilogy Carrying Case (Backpack) for 38.1 cm (15") Notebook - Dark Navy - Impact Resistant Interior, Moisture Resistant Exterior, Water Resistant Exterior, Dirt Resistant - Polyurethane, Polyster Body - Handle, Shoulder Strap - 459.7 mm Height x 289.6 mm Width x 149.9 mm Depth Omne trium perfectum. It's said that good things come in threes, so it's no surprise you'll discover plenty of great stuff in our aptly named Trilogy backpack. From a trio of storage compartments (two main ones, plus a full-size front pocket) to a triad of additional pockets (internal mesh, external drop, overflow stash) and much, much, much more. Designed to fit your lifestyle, we consider it a triumph of functionality and style.
(STM-111-171P-04)
| Carrying Options | Shoulder Strap |
| Handle | |
| Style | Backpack |
| Maximum Screen Size Supported | 38.1 cm (15") |
| Product Type | Carrying Case |
| Manufacturer Part Number | STM-111-171P-04 |
| Manufacturer Website Address | http://www.stmbags.com.au |
| Manufacturer | STM Bags, LLC |
| Product Name | Trilogy 15" Laptop Backpack |
| Product Line | Trilogy |
| Brand Name | STM Goods |
| Application/Usage | Key |
| Tablet | |
| Cable | |
| Bottle | |
| Umbrella | |
| Gear | |
| Document | |
| Magazine | |
| Accessories | |
| Notebook |
| Weight (Approximate) | 639.6 g |
| Durability | Moisture Resistant Exterior |
| Dirt Resistant | |
| Impact Resistant Interior | |
| Water Resistant Exterior | |
| Height | 459.7 mm |
| Width | 289.6 mm |
| Depth | 149.9 mm |
| Product Color | Dark Navy |
| Product Material | Polyurethane |
| Polyster |
| SKU | STM-111-171P-04 |
| Barcode # | 640947794350 |
| Brand | STM |
| Shipping Weight | 0.7000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





