Don't pay: $100.00
$57.00
SAVE $43.00 (43%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(TBS654GL)
Miscellaneous
| Application/Usage | Accessories |
| ID Card | |
| Notebook | |
| Country of Origin | China |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 480 g |
| Durability | Rain Resistant |
| Wind Resistant | |
| Weather Resistant | |
| Vibration Resistant | |
| Shock Absorbing Corner | |
| Impact Resistant | |
| Dust Resistant | |
| Drop Resistant | |
| Height | 285 mm |
| Width | 34 mm |
| Depth | 367.9 mm |
| Product Color | Black |
Product Information
| Carrying Options | Shoulder Strap |
| Style | Slipcase |
| Minimum Screen Size Supported | 33 cm (13") |
| Maximum Screen Size Supported | 35.6 cm (14") |
| Closure Type | Zipper |
General Information
| Product Type | Carrying Case |
| Manufacturer Part Number | TBS654GL |
| Manufacturer Website Address | http://www.targus.com/au |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Targus Group International |
| Product Model | TBS654GL |
| Product Name | 13-14" Grid High-Impact Slipcase |
| Product Line | Grid |
| Brand Name | Targus |
| SKU | TBS654GL |
| Barcode # | 92636359072 |
| Brand | TARGUS |
| Shipping Weight | 0.4200kg |
Manufacturer Warranty: 2 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





