Don't pay: $40.00
$18.00
SAVE $22.00 (55%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
SERIESTargus Intellect clamshell laptop case DESCRIPTIONClamshell design with padded laptop compartment, front accessory pocket with Velcro closure, carry handle and shoulder strap. SCREEN SIZE15.6' COLOURBlack EXTERIOR DIMENSIONS42 x 43 x 35 cm UNIT WEIGHT4.5 kg WARRANTY1 Year Limited Warranty
Overview
Intellect from Targus offers essential laptop protection in a side loading, padded laptop compartment with quick access pocket for storing your accessories.
anz ANZ
Specifications
- Works With
15.6" Laptops
- Color
Black
- Style
Work-In / Briefcase
- Protection Level
Good
- Weight
0.6 kg
- Dimensions
40.6 x 8.3 x 34.9 cm (L x W x H)
- Laptop Compartment
38.7 x 2.5 x 26.5 cm (L x W x H)
- Warranty
Limited Lifetime Warranty
- UPC
092636298180
(TBC002AU)
| SKU | TBC002AU |
| Barcode # | 92636298180 |
| Brand | TARGUS |
| Shipping Weight | 0.6500kg |
| Shipping Width | 0.320m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.430m |
| Shipping Cubic | 0.008256000m3 |
Manufacturer Warranty: 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





