Don't pay: $110.00
$64.00
SAVE $46.00 (42%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(TBS655GL)
Miscellaneous
| Application/Usage | ID Card |
| Notebook | |
| Accessories | |
| Country of Origin | China |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 520 g |
| Durability | Shock Absorbing Corner |
| Rain Resistant | |
| Wind Resistant | |
| Dust Resistant | |
| Drop Resistant | |
| Vibration Resistant | |
| Weather Resistant | |
| Impact Resistant | |
| Height | 302.9 mm |
| Width | 34 mm |
| Depth | 400 mm |
| Product Color | Black |
Product Information
| Carrying Options | Shoulder Strap |
| Style | Slipcase |
| Maximum Screen Size Supported | 39.6 cm (15.6") |
| Closure Type | Zipper |
General Information
| Product Type | Carrying Case |
| Manufacturer Part Number | TBS655GL |
| Manufacturer Website Address | http://www.targus.com/au |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Targus Group International |
| Product Model | TBS655GL |
| Product Name | 15.6" Grid High-Impact Slipcase |
| Product Line | Grid |
| Brand Name | Targus |
| SKU | TBS655GL |
| Barcode # | 92636359096 |
| Brand | TARGUS |
| Shipping Weight | 0.5200kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





