- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Specifications Colour Black Super-slim tech carry case; the perfect commuter bag Fits up to 15.6' Compatibility up to 15.6' Multi-Fit tech compatibility: Fits up to 15.6' Comfort-padded grab handle and padded shoulder strap Zipped mesh pockets and compartments for smart organisation Warranty Limited Lifetime Warranty Trolley strap Material Poly/PU Laptop Compartment Dimensions 38.1x25.4x2.3cm Exterior Dimensions 41.8x30.1x32cm Weight 0.72kg
The refreshed streamlined CityGear 3 Collection is designed to help you be more productive without compromising your professional edge. The ultra-lightweight CityGear 3 Slimlite case, features a slick front panel, with top-loading ease and convenience.
(TSS866GL)
- Color
Black
- Style
Slipcase / Briefcase
- Protection Level
Good
- Collection
CityGear
| SKU | TSS866GL |
| Barcode # | 92636339098 |
| Brand | TARGUS |
| Shipping Weight | 0.6000kg |
| Shipping Width | 0.270m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.390m |
| Shipping Cubic | 0.008424000m3 |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





