Don't pay: $180.00
$100.00
SAVE $80.00 (44%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(GN28N-SILVER)
Network & Communication
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
Power Description
| Maximum Power Supply Wattage | 100 W |
Miscellaneous
| Compatibility |
Compatible Devices: |
| Brand Compatibility | Apple |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 45 g |
| Height | 136.9 mm |
| Width | 27.9 mm |
| Depth | 10.9 mm |
| Product Color | Silver |
Interfaces/Ports
| Host Interface | USB Type C |
| HDMI | Yes |
| USB Type-C | Yes |
| USB Type-C Detail | USB-C ports that support power delivery and data (40Gbps/100W + 5Gbps/60W). |
| Number of USB Type-A Ports | 2 |
| USB Type-A | Yes |
Technical Information
| Device Supported | Notebook/Desktop PC |
| Connectivity Technology | Wired |
| Supported Resolutions | 3840 x 2160 |
| 5120 x 2880 | |
| Screen Mode Supported | 5K |
| 4K |
General Information
| Product Type | Docking Station |
| Manufacturer Part Number | GN28N-SILVER |
| Manufacturer Website Address | http://www.targus.com/au |
| Manufacturer | Targus Group International |
| Product Model | GN28N-SILVER |
| Product Name | NET 6-in-2 USB-C Hub |
| Product Line | NET |
| Brand Name | Hyper |
| SKU | GN28N-SILVER |
| Barcode # | 817110013673 |
| Brand | TARGUS |
| Shipping Weight | 0.4500kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





