$129.90
You Might Want To Add
Ubiquiti UniFi Patch Cable Single Unit, 0.1m,
Ubiquiti UniFi Patch Cable Single Unit, 0.1m,
Ubiquiti UniFi Patch Cable Single Unit, 1m, W
Ubiquiti UniFi Patch Cable Single Unit, 2m, W
Ubiquiti UniFi Patch Cable Single Unit, 3m, W
Ubiquiti UniFi Patch Cable Single Unit, 1m, B
Ubiquiti UniFi Patch Cable Single Unit, 2m, B
Ubiquiti UniFi Patch Cable Single Unit, 3m, B
Ubiquiti UniFi Patch Cable Single Unit, 1m, B
Ubiquiti UniFi Patch Cable Single Unit, 2m, B
Ubiquiti UniFi Patch Cable Single Unit, 3m, B
Ubiquiti UniFi Patch Cable Single Unit, 5m, B
Ubiquiti UniFi Patch Cable Single Unit, 5m, W
Ubiquiti UniFi Patch Cable Single Unit, 5m, B
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Ubiquiti UniFi 802.11AC In-Wall Access Point with Ethernet port
UAP-AC-IW Key Features
•802.11AC Wi-Fi
•Two Gigabit Ethernet ports
•300 Mbps at 2.4GHz
•867 Mbps at 5GHz
•up to 100m Range
The UniFi AC In-Wall AP provides simultaneous, dual-band, 2x2 MIMO technology and is available in single packs (PoE adapters not included).
No Software Fees
The UniFi® Controller software is bundled with the UniFi AP hardware at no extra charge — no separate software, licensing or support fee.


(UAP-AC-IW-OEM)
| SKU | NHU-UAP-AC-IW-OEM |
| Brand | Ubiquiti |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.002000000m3 |
| SKU | UAP-AC-IW-OEM |
| Barcode # | 817882024655 |
| Brand | Ubiquiti |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
Manufacturer Warranty : 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






