- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Ubiquiti UniFi NanoHD Hard Cover Skin Casing - Black
SKIN CASING ONLY
nHD-cover-Black
12 Months Limited Warranty
Key Features
- For UAP-nanoHD Access Point
- Matte Black Color
(nHD-cover-Black)
| Compatibility | UniFi-nanoHD access point |
| Dimensions | Not specified by manufacturer |
| Weight | Not specified by manufacturer |
Packaging Info
| Package Weight | 1.5 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 7.4 x 7.4 x 4.7" |
| SKU | nHD-cover-Black |
| Barcode # | 817882025669 |
| Brand | Ubiquiti |
| Shipping Weight | 0.8500kg |
| Shipping Width | 0.137m |
| Shipping Height | 0.049m |
| Shipping Length | 0.278m |
| Shipping Cubic | 0.001866000m3 |
Manufacturer Warranty : 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






