- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(49173)
Interfaces/Ports
| Host Interface | USB 3.2 (Gen 1) Type A |
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
General Information
| Product Type | Flash Drive |
| Manufacturer Part Number | 49173 |
| Manufacturer Website Address | http://www.verbatim.com.au |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | Verbatim America, LLC |
| Product Name | Store 'n' Go V3 USB Drive |
| Product Line | Store 'n' Go V3 |
| Brand Name | Verbatim |
Technical Information
| Storage Capacity | 32 GB |
| Features | Retractable |
| Password Protection |
Physical Characteristics
| Form Factor | External |
| Length | 66 mm |
| Height | 16 mm |
| Width | 20 mm |
| Product Color | Black |
| Grey |
| SKU | 49173 |
| Barcode # | 23942491736 |
| Brand | VERBATIM |
| Shipping Weight | 0.0400kg |
| Shipping Width | 0.070m |
| Shipping Height | 0.002m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000007000m3 |
Manufacturer warranty: 12 months
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





