- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(49332)
Interfaces/Ports
| Host Interface | USB 2.0 |
General Information
| Product Type | Flash Drive |
| Manufacturer Part Number | 49332 |
| Manufacturer Website Address | http://www.verbatim.com.au |
| Manufacturer | Verbatim America, LLC |
| Product Name | ToughMAX USB Drive |
| Product Line | ToughMAX |
| Brand Name | Verbatim |
Warranty
| Limited Warranty | Lifetime |
Technical Information
| Storage Capacity | 64 GB |
| Features | Water Resistant |
| Crush Resistant |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 7 g |
| Length | 46 mm |
| Height | 9 mm |
| Width | 20 mm |
| SKU | 49332 |
| Barcode # | 23942493327 |
| Brand | VERBATIM |
| Shipping Weight | 0.0100kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





