- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
WD Purple 128 GB MicroSD;Storage Capacity:128 GB;Maximum read speed:100 MB/s;Speed Class rating: class 10/uhs-iii (U3); 3 YRS
(WDD128G1P0C)
Specifications
| Capacity | 128GB |
| Card Type | MicroSDXC |
| Class | Class 10 UHS Speed Class1 (U1) |
| Interface | SDA 6.0 |
| Transfer Speed | 10MB/s |
| Warranty | 3 Years |
| SKU | WDD128G1P0C |
| Barcode # | 718037874937 |
| Brand | Western Digital |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.090m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





