- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Alogic 1m Elements DisplayPort to HDMI Cable - (M/M) - Resolution capability of up to 1920×1080 - Enables connection from a DisplayPort source to HDMI display
ALOGIC 1m DisplayPort to HDMI Cable - Male to Male - ELEMENTS Series - MOQ:3
(ELDPHD-01)
Specifications
| Compatible/Used for | DisplayPort |
| Product Type | DP Cable |
| Warranty | 1 Year |
| Colour | Black |
| Connector Type | DisplayPort, HDMI |
| Features | This ELEMENTS range of ALOGIC cables provides an easy and effective way to connect a DisplayPort Source to a HDMI Display. |
| Length | 1m |
| SKU | ELDPHD-01 |
| Barcode # | 931986583614 |
| Brand | ALOGIC |
| Shipping Weight | 0.0500kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





