Don't pay: $27.00
$26.00
SAVE $1.00 (4%)
Stock Availability
🟢Live
Only 1 left!
Vermont VIC: ✓ In Stock
(Click & Collect Available)
(Click & Collect Available)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
This ALOGIC 3m Mini DisplayPort to DisplayPort Cable Ver 1.2 - Male to Male cable allows for a connection between a computer enabled with a Mini DisplayPort output like Apple Mac, HP, Lenovo, Dell, Ultrabook and laptop to a display enabled with a DisplayPort input. The cable can support resolutions up to 384 X 216 .
PRODUCT SPECIFICATION
* 28 gauge (AWG) pure copper wire
* Aluminium and Mylar shielding to help eliminate EMI and RFI
* Resolution capability of up to 3840 X 2160.
* (1) Mini DisplayPort Male to (1) DisplayPort Male
PRODUCT FEATURE
* Gold Plated connectors for best connectivity and minimum loses.
* Retail Box Packaging.
* Warranty: Life Time
(MDP-DP-03-MM)
Specifications
| Compatible/Used for | Mini DisplayPort |
| Product Type | MDP Cable |
| Warranty | Lifetime |
| Colour | Black |
| Connector Type | DP |
| Features | * Gold Plated connectors for best connectivity and minimum loses.* Retail Box Packaging. * Warranty: Life Time |
| Length | 3m |
| SKU | MDP-DP-03-MM |
| Barcode # | 9319888975425 |
| Brand | ALOGIC |
| Shipping Weight | 0.1400kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





