- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
The ALOGIC 3.5mm Stereo Audio Cable - Male to Male cable is used for quality audio applications such as to connects computer, MP3 Players, Mobile Phones, Tablets, other any other devise equipped with 3.5mm jack to a multimedia speaker with a 3.5mm jack.
PRODUCT SPECIFICATION
* Two copper conductors and a drain wire
* Braided shielded to prevent unwanted EMI/RFI interference
* Moulded nickel-plated connectors
* (1) 3.5mm Male Jack to (1) 3.5mm Male Jack
PRODUCT FEATURE
* High quality construction for best quality sound.
* Available in various lengths.
* Warranty: Life Time
* Retail Poly Bag Packaging
(MM-AD-20)
Specifications
| Compatible Size | |
| Product Type | Audio Cable 3.5mm |
| Warranty | LIfetime |
| Connector Type | 2 x 3.5mm audio jack (Male) |
| Length | 20m |
| SKU | MM-AD-20 |
| Barcode # | 9319866302014 |
| Brand | ALOGIC |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





