- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Belkin MIXITUP Metallic Premium 3.5mm Auxiliary Cable - Black - 1.2m
(AV10164BT04-BLK)
Miscellaneous
| Compatibility |
Samsung Smartphones: Apple Smartphones: Samsung Tablets: |
Technical Information
| Cable Length | 1.22 m |
| Conductor | Copper |
| Device Supported | Tablet |
| Audio Device | |
| Speaker | |
| Smartphone | |
| Stereo Receiver | |
| Cable Type | Mini-phone |
| Connector Type on First End | Mini-phone Stereo Audio - Male |
| Connector Type on Second End | Mini-phone Stereo Audio - Male |
| Connector on First End Details | 1 x Mini-phone Stereo Audio - Male |
| Connector on Second End Details | 1 x Mini-phone Stereo Audio - Male |
Physical Characteristics
| Product Color | Black |
General Information
| Product Type | Audio Cable |
| Manufacturer Part Number | AV10164BT04-BLK |
| Manufacturer Website Address | http://www.belkin.com/au |
| Manufacturer | Belkin International, Inc |
| Product Name | MIXIT? Metallic AUX Cable |
| Product Line | MIXIT? |
| Brand Name | Belkin |
| SKU | AV10164BT04-BLK |
| Barcode # | 745883682140 |
| Brand | BELKIN |
| Shipping Weight | 0.0600kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.140m |
| Shipping Cubic | 0.000700000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





