- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
The ALOGIC 3.5mm Stereo Audio Cable - Male to Male cable is used for quality audio applications such as to connects computer, MP3 Players, Mobile Phones, Tablets, other any other devise equipped with 3.5mm jack to a multimedia speaker with a 3.5mm jack.
PRODUCT SPECIFICATION
* Two copper conductors and a drain wire
* Braided shielded to prevent unwanted EMI/RFI interference
* Moulded nickel-plated connectors
* (1) 3.5mm Male Jack to (1) 3.5mm Female Jack
PRODUCT FEATURE
* High quality construction for best quality sound.
* Available in various lengths.
* Warranty: Life Time
*
(AD-EXT-03)
Specifications
| Compatible/Used for | 3.5mm Audio |
| Product Type | Audio Extension Cable |
| Warranty | Lifetime |
| Colour | Dark Grey |
| Connector Type | 3.5mm |
| Features | * High quality construction for best quality sound. * Available in various lengths. * Warranty: Life Time* Retail Poly Bag Packaging |
| Length | 3m |
| SKU | AD-EXT-03 |
| Barcode # | 9319378888730 |
| Brand | ALOGIC |
| Shipping Weight | 0.0800kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





