- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
The MU2MMMSWH 2m White 3.5mm Slim Audio Cable features male to male 3.5mm connectors, enabling you to connect your portable 3.5mm mini jack audio devices (iPod®, iPhone®, iPad®, MP3 player, etc.) to your car or home stereo system.
Featuring a slim connector molding, this aux stereo cable fits nicely into a 3.5mm headphone jack, even if your mobile audio player is in a protective case.
The MU2MMMSWH audio cable is backed by StarTech.com’s Lifetime warranty for guaranteed reliability.
(MU2MMMSWH)
| Warranty Information | ||
|---|---|---|
| Warranty | Lifetime | |
| Hardware | ||
| Cable Jacket Type | PVC - Polyvinyl Chloride | |
| Connector Plating | Gold | |
| Connector(s) | ||
| Connector A | 1 - 3.5 mm Mini-Jack (3 Position) Male | |
| Connector B | 1 - 3.5 mm Mini-Jack (3 Position) Male | |
| Physical Characteristics | ||
| Cable Length | 6.6 ft [2 m] | |
| Color | White | |
| Product Height | 0.1 in [0.3 cm] | |
| Product Length | 6.6 ft [2 m] | |
| Product Width | 0.1 in [3.5 mm] | |
| Weight of Product | 0.6 oz [16 g] | |
| Wire Gauge | 30 AWG | |
| Packaging Information | ||
| Package Height | 0.3 in [7 mm] | |
| Package Length | 9.8 in [25 cm] | |
| Package Quantity | 1 | |
| Package Width | 5 in [12.8 cm] | |
| Shipping (Package) Weight | 0.7 oz [21 g] | |
| What's in the Box | ||
| Included in Package | 1 - 2m White Slim 3.5mm Stereo Audio Cable - M/M | |
| SKU | MU2MMMSWH |
| Barcode # | 65030850698 |
| Brand | STARTECH |
| Shipping Weight | 0.0200kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.220m |
| Shipping Cubic | 0.001100000m3 |
Manufacturer Warranty: Limited Product Lifetime Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





