- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
This ALOGIC SmartConnect Mini DisplayPort Cable Ver 1.2 - Male to Male cable allows for a connection between a computer enabled with a Mini DisplayPort output like Apple Mac, HP, Lenovo, Dell, Ultrabook,Microsoft Surface and laptop to a display enabled with a VGA input.
PRODUCT SPECIFICATION
* 28 gauge (AWG) pure copper wire
* Aluminium and Mylar shielding to help eliminate EMI and RFI
* Resolution capability of up to 1920 X 1200
* (1) Mini DisplayPort Male to (1) VGA Male
PRODUCT FEATURE
* Gold Plated connectors for best connectivity and minimum loses.* Length : 3m* Retail Poly Bag Packaging. * Warranty: Life Time
(MDP-VGA-03-MM)
| SKU | MDP-VGA-03-MM |
| Barcode # | 9319857410865 |
| Brand | ALOGIC |
| Shipping Weight | 0.2200kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





