Don't pay: $43.90
$35.00
SAVE $8.90 (20%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
_x000D_
For extra convenience, it features an external remote port selector that can simplify desktop layout, and select which computer needs to use the USB devices. US224 is the ideal way to share USB peripherals in a multimedia office environment.
(US224-AT)
Specifications
| Compatible Size | |
| Product Type | 2 Port USB Sharing Device |
| Warranty | 2 Years |
| Computer Connections | 2 |
| Dimensions (L x W x H) | 8.24 x 6.65 x 2.53 cm |
| LEDs Selected | 2 (Green) |
| Operating Humidity | 0–80% RH, Non-condensing |
| Operating Temperature | 0–40°C |
| Port Selection | Remote port selector |
| Storage Temperature | -20–60°C |
| Weight | 0.14 kg |
| SKU | US224-AT |
| Barcode # | 672792003790 |
| Brand | ATEN |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.050m |
| Shipping Height | 0.220m |
| Shipping Length | 0.160m |
| Shipping Cubic | 0.001728000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





