- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(US234-AT)
Specifications
| Compatible Size | |
| Product Type | 2-port USB 3.0 peripheral sharing device |
| Warranty | 2 Years |
| Computer Connections | 2 |
| Dimensions (L x W x H) | 9.37 x 9.30 x 2.68 cm |
| LEDs Selected | 2 (White) |
| Operating Humidity | 0–80% RH, Non-condensing |
| Operating Temperature | 0–40°C |
| Port Selection | Remote port selector |
| Storage Temperature | -20–60°C |
| Weight | 0.12 kg |
| SKU | US234-AT |
| Barcode # | 672792006821 |
| Brand | ATEN |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.070m |
| Shipping Height | 0.190m |
| Shipping Length | 0.160m |
| Shipping Cubic | 0.002128000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






