- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(CCA003btBK)
Miscellaneous
| Compatibility |
|
Physical Characteristics
| Product Color | Black |
General Information
| Product Type | Auto Adapter |
| Manufacturer Part Number | CCA003BTBK |
| Manufacturer Website Address | http://www.belkin.com/au |
| Manufacturer | Belkin International, Inc |
| Product Name | BOOST?CHARGE 20W USB-C PD Car Charger |
| Product Line | BOOST?CHARGE |
| Brand Name | Belkin |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Interfaces/Ports
| USB | Yes |
| USB Type-C | Yes |
Power Description
| Input Voltage | 12 V DC |
| Maximum Output Power | 20 W |
Technical Information
| Device Supported | iPhone |
| iPad Pro | |
| Tablet PC | |
| Smartphone |
| SKU | CCA003btBK |
| Barcode # | 745883816682 |
| Brand | BELKIN |
| Shipping Weight | 0.0600kg |
Manufacturer Warranty : 2 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





