- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(F8Z880AU)
Technical Information
| Frequency Band Type | FM |
Interfaces/Ports
| USB | Yes |
| Headphone | Yes |
General Information
| Product Type | FM Transmitter |
| Manufacturer Part Number | F8Z880AU |
| Manufacturer Website Address | http://www.belkin.com/au |
| Manufacturer | Belkin International, Inc |
| Product Name | TuneCast In-Car 3.5mm to FM Transmitter |
| Product Line | TuneCast |
| Brand Name | Belkin |
| SKU | F8Z880AU |
| Barcode # | 745883756551 |
| Brand | BELKIN |
| Shipping Weight | 0.1200kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.160m |
| Shipping Cubic | 0.000800000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





