- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Corsair Carbide 100R Mid-Tower Case - x2 5.25 Drive bay, x4 3.5/2.5" Drive Bay - 7x Expansion Slots - 1x 120mm fan - 2x USB3.0 & 1x HD Audio - Mini-ITX/MicroATX/ATX Supported - Steel - Tool-free - (CC-9011075-WW)
(CC-9011075-WW)
| Brand | Corsair |
| Model | CC-9011075-WW |
| Form Factor | Micro-ATX |
| Cooling Setup | Front: (x2) 120/140mm Top: (x2) 120mm Rear: (x1) 120mm |
| Case Weight | 4.8 Kg |
| Dimension | 471mm x 200mm x 430mm |
| Drive Bays | x2 5.25in x4 Combo 3.5in/2.5in |
| Colour | Black |
| Front panel I/O Ports | x2 USB 3.0 x1 Headphone Port x1 Microphone Port |
| Mainboard Support | Mini-ITX, MicroATX, ATX |
| Form Factor | Mini-ITX |
| SKU | CC-9011075-WW |
| Barcode # | 843591055710 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 10.2000kg |
| Shipping Width | 0.245m |
| Shipping Height | 0.538m |
| Shipping Length | 0.481m |
| Shipping Cubic | 0.063401000m3 |
- Manufacturer Warranty
- 2 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





