- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Corsair PBT DOUBLE-SHOT PRO Keycap Mod Kit - Mint Green - Key Count: 104/105/108-Key Set Depending on Layout - Construction: Double-shot Moulded - Materials: PBT Plastic - Wall Thickness: 1.5mm - Compatibility: Standard Bottom Row Keyboards and MX-style Mechanical Switches - Includes: O-ring Dampeners, Keycap Removal Tool - Backlit Legends - NOTE: KEYBOARD NOT INCLUDED - CH-9911080-NA
(CH-9911080-NA)
Specifications
| Battery Type | |
| Connectivity | |
| Dimensions | 185(L) x 48(W) x 192(H) mm |
| Interface | |
| Mouse Bundle | |
| Operating System | |
| Series | |
| Supported OS | |
| Warranty | 2 Years |
| Weight | 0.385 kg |
| # of Keycaps | 104/105/108-Key set depending on layout |
| Backlighting | Yes, backlit legends |
| Color | Mint Green |
| Construction | Double-shot molded |
| Material | PBT plastic, textured |
| Wall Thickness | 1.5mm |
| SKU | CH-9911080-NA |
| Barcode # | 840006639398 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 0.3600kg |
Manufacturer Warranty: 2 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





