- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Dell Micro All-in-One Monitor/Desktop Stand - for OptiPlex 3040, 3046 Micro, 3050 Micro, 5050 Micro, 7040 Micro & 7050 Micro - 452-BCSI - 12 Months Limited Warranty
(452-BCSI)
Miscellaneous
| Package Contents |
|
Technical Information
| Adjustable Height | Yes |
| Application/Usage | Desktop |
| Conferencing | |
| Meeting | |
| Monitor | |
| Features | Telescopic Handle |
| Cable Cover | |
| Compact | |
| Flexible | |
| Adjustable Angle | |
| Cable Management | |
| Tilt | |
| Swivel Adjustment | |
| Kensington Slot | |
| Pivot | |
| Maximum Screen Size Supported | 68.6 cm (27") |
Physical Characteristics
| Form Factor | Desk |
Warranty
| Limited Warranty | 3 Year |
General Information
| Product Type | All in One Stand |
| Manufacturer Part Number | 452-BCSI |
| Manufacturer Website Address | http://www.dell.com.au |
| Manufacturer | Dell Technologies |
| Product Name | Micro All-in-One Stand |
| Brand Name | Dell |
| SKU | 452-BCSI |
| Barcode # | 884116250302 |
| Brand | DELL |
| Shipping Weight | 5.1000kg |
| Shipping Width | 0.480m |
| Shipping Height | 0.340m |
| Shipping Length | 0.530m |
| Shipping Cubic | 0.086496000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





