Eufy HomeBase 3 Eufy Edge Security Center - T8030TD1- No Retail Packaging
No Retail Packaging
-
SKU: T8030TD1
Or while stocks last!
Stock Availability
🟢Live
(Click & Collect Available)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Please Note: This product is delivered without retail packaging but is covered by our full warranty. It is brand new and unused.
EUFY SECURITY HOMEBASE 3 (S380) - T8030TD1-open-box
HomeBase 3 empowers your security devices with up to 16 TB expandable local storage (Additional storage drive not included)
Ensure the safety of your home and savings. Store recordings locally without incurring ongoing expenses, thanks to the built-in 16GB storage, expandable up to 16TB. Receive push notifications with thumbnail previews, requiring temporary storage of preview images in the cloud.
Harness the capabilities of BionicMind to seamlessly integrate all your eufy Security devices through the eufy Security app. HomeBase 3 is compatible with most eufy Security devices and will support all eufy Security devices before Q1 2023.
Unleash the full potential of your security with BionicMind's features, including facial recognition for filtered alerts, self-learning AI with a remarkable 99.9% accuracy, and automatically categorized security reports.
Safeguard your data from prying eyes with AES-128 + RSA-1024 encryption, ensuring exclusive accessibility to your information. HomeBase 3 deters unwanted guests with an integrated 100dB alarm siren triggered by motion detected by connected eufy Security devices.
The OverviewS380 HomeBase includes 16GB of storage for video recordings, and you have the option to expand the space by adding an additional hard drive.
(T8030TD1)
Specifications
| Product Weight | 299 g |
| Colour Name | White |
| What's In The Box | Eufy homebase with user guide |
| Product Length | 11 cm |
| Product Height | 14.33 cm |
| Product Width/Depth | 7.85 cm |
| Camera Resolution | 2160 px |
| Model Number | T80303D1 |
| Model Name | T80303D1 |
| SKU | T8030TD1 |
| Barcode # | 194644106447 |
| Brand | EUFY |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.120m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.002400000m3 |
One Year DeviceDeal Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
More From This Category
NEW Open Box - Eufy Security eufyCam 3 (S330) Add-On Camera - HomeBase 3 - not included
$285.00 $449.00
Sale




