NEW Open Box - Eufy Security eufyCam 3 (S330) Add-On Camera - HomeBase 3 - not included
(Requires eufy HomeBase 3 - not included)
-
SKU: T8160T21-Openbox
$285.00
WAS $338.00
RRP:$449.00
SAVE $164.00 (37%)
Sale Ends in:
23:59 pm, 31 May 2026
Or while stocks last!
Or while stocks last!
Stock Availability
🟢Live
ONLINE: ✓ In Stock
Vermont VIC: ✓ In Stock
(Click & Collect Available)
(Click & Collect Available)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
This product has been removed from retail packaging and comes without a power adapter and cable.
It requires an EUFY Smart Hub Base Station to operate. It is covered by our full warranty
and comes new and unused (without packaging).
- See 4K Detail Day and Night
- Forever Power, Solar Style
- Up to 16TB Expandable Local Storage
- BionicMind™ AI Differentiates Family and Strangers
- HomeBase 3 Centralize Security Management
Specifications:
- Resolution: 4K (3840x2160)°
- Night Vision: Infrared & color night vision
- Battery Life: 365 days basic / Integrated solar panel to extend to forever
- Video Storage: Free local storage: build-in 16GB for 3 months usage / Support HDD/SSD storage expansion, up to 16TB
- Smart AI: Human recognition (Self learning algorithm) / Vehicle detection / Pet detection
- Audio: Two way audio
- Spotlight: Built-in, motion-activated
- Siren: 100dB
- Weatherproof: IP67
- Voice Assistant: Alexa, Google Voice Assistant
- Power: Rechargeable lithium battery & solar
- Connectivity: 802.11 b/g/n 2.4GHz Wi-Fi
In the Box:
- Camera
- Screw Mount
- Screw Pack
(T8160T21-Openbox)
| SKU | T8160T21-Openbox |
| Barcode # | 194644103835 |
| Brand | EUFY |
| Shipping Weight | 0.8000kg |
| Shipping Width | 0.180m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.001800000m3 |
One Year DeviceDeal Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.




