Don't pay: $43.00
$30.00
SAVE $13.00 (30%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(19U64AA)
Interfaces/Ports
| Pointing Device Host Interface | USB Type A |
Pointing Device
| Movement Detection | Optical |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Device Supported | Notebook |
| Desktop PC | |
| MacBook | |
| Platform Supported | Mac |
| Linux | |
| PC | |
| Windows | |
| Country of Origin | Taiwan |
| Operating System Compatibility | Windows 7 |
| Windows 8 | |
| Windows 10 | |
| Mac OS X 10.1 Puma |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 90 g |
| Height | 40.1 mm |
| Width | 109.5 mm |
| Depth | 70.8 mm |
| Product Color | Black |
General Information
| Product Type | Gaming Mouse |
| Manufacturer Part Number | 19U64AA |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Model | 280M |
| Product Name | Wireless Silent 280M Mouse |
| Brand Name | HP |
| SKU | 19U64AA |
| Barcode # | 195122197636 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 0.1400kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





