- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
HP t530 Thin Client AMD Dual-core CPU 8GB 32GB WES7E - AMD GX-215JJ Dual-Core APU SoC with Radeon™ R2E Graphics (1.5 GHz base frequency, up to 2 GHz burst frequency, 1 MB cache) - Windows Embedded Standard 7E - 8GB DDR4-1866 SDRAM - 32GB NAND Flash - Y8D44PA - 3 Years Limited Warranty
HP T530 8GB, 32GB M.2, IE, 2X DP (2 MONITOR SUPPORT), WIFI, WES7E, 3YR
(Y8D44PA)
Specifications
| Accessory | |
| Card Reader | No |
| Chipset | |
| Dimensions | 3.5 x 20 x 20 cm (Vertical orientation without stand) |
| Form Factor | Thin Client |
| Front/Rear Ports | |
| Graphics | Radeon™ R2E Graphics |
| LAN | Realtek GbE |
| Memory | 8GB DDR4-1866 SODIMM |
| Operating System | Windows Embedded Standard 7E 32 |
| Power Supply | 45 W, worldwide auto-sensing, 100-240 VAC, 50-60 Hz, energy saving automatic power-down, surge tolerant external adapter |
| Processor | AMD GX-215JJ Dual-Core APU SoC with Radeon™ R2E Graphics (1.5 GHz base frequency, up to 2 GHz burst frequency, 1 MB cache) |
| Product Family | T530 Thin Client |
| Storage Capacity | 32GB M.2 NAND Flash Memory |
| Storage Type | SSD |
| Weight | 0.96 kg |
| Wireless | Intel 802.11ac + BT |
| Camera | No |
| Drive Bay | |
| Expansion Slot | |
| Front I/O | 1 USB 3.1 Gen 1; 1 USB 3.1 Type-C™ Gen 1; 1 headset connector |
| Optical Drive | No |
| Rear I/O | 2 DisplayPort™ 1.2; 2 USB 2.0; 1 RJ-45; 1 power connector; 2 USB 3.1 Gen 1; 1 configurable port (choice of serial, VGA or coaxial port) |
| Warranty | HP Total Care Warranty and Services: limited three-year hardware warranty in most regions. |
| SKU | Y8D44PA |
| Barcode # | 193905440306 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 2.7000kg |
| Shipping Width | 0.260m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.496m |
| Shipping Cubic | 0.019344000m3 |
Manufacturer Warranty
3 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
Lenovo ThinkCentre Neo 50S G4 -12JF00EXAU- Intel i5-13400 16GB 3200MHz 256GB SSD
$1,159.00 $1,829.00





