- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
HP T530 Thin Client AMD Dual-core CPU 8GB DDR 32GB Flash Win10 IoT - AMD Embedded G-Series GX-215JJ Radeon R2E 1.5 GHz/2.0 GHz 2 Core - 8GB DDR4-1866 SODIMM - 32GB M.2 NAND Flash Memory - 2x Display ports, 2x Usb2.0, 3x Usb 3.0, 1x Usb type C - Realtek Gigabit Ethernet + Intel 802.11ac + Bluetooth - Windows 10 IoT Enterprise 64-bit - Y8D45PA - 3 Years Limited Warranty
HP T530 8GB, 32GB M.2, IE, 2X DP (2 MONITOR SUPPORT), W10IOT, 3YR
(Y8D45PA)
Specifications
| Accessory | |
| Card Reader | No |
| Chipset | |
| Dimensions | 3.5 x 20 x 20 cm (Vertical orientation without stand) |
| Form Factor | Thin Client |
| Front/Rear Ports | |
| Graphics | Radeon™ R2E Graphics |
| LAN | Realtek GbE |
| Memory | 8GB DDR4-1866 SODIMM |
| Operating System | Windows 10 IoT Enterprise for Thin Clients 64 |
| Power Supply | 45 W, worldwide auto-sensing, 100-240 VAC, 50-60 Hz, energy saving automatic power-down, surge tolerant external adapter |
| Processor | AMD GX-215JJ Dual-Core APU SoC with Radeon™ R2E Graphics (1.5 GHz base frequency, up to 2 GHz burst frequency, 1 MB cache) |
| Product Family | T530 Thin Client |
| Storage Capacity | 32GB M.2 NAND Flash Memory |
| Storage Type | SSD |
| Weight | 0.96 kg |
| Wireless | No |
| Camera | No |
| Drive Bay | |
| Expansion Slot | |
| Front I/O | 1 USB 3.1 Gen 1; 1 USB 3.1 Type-C™ Gen 1; 1 headset connector |
| Optical Drive | No |
| Rear I/O | 2 DisplayPort™ 1.2; 2 USB 2.0; 1 RJ-45; 1 power connector; 2 USB 3.1 Gen 1; 1 configurable port (choice of serial, VGA or coaxial port) |
| Warranty | HP Total Care Warranty and Services: limited three-year hardware warranty in most regions. |
| SKU | Y8D45PA |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 2.7000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.490m |
| Shipping Cubic | 0.002450000m3 |
Manufacturer Warranty
3 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
Lenovo ThinkCentre Neo 50S G4 -12JF00EXAU- Intel i5-13400 16GB 3200MHz 256GB SSD
$1,159.00 $1,829.00





