- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(2EZ54AA)
Operating System
| Operating System | No |
Network & Communication
| Wireless LAN | No |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
Processor
| Processor Type | Tera2321 |
| Processor Manufacturer | Teradici |
Memory
| Flash Memory | 32 MB |
| Standard Memory | 512 MB |
| Memory Technology | DDR3 SDRAM |
Power Description
| Input Voltage | 120 V AC |
| 230 V AC | |
| Maximum Power Supply Wattage | 36 W |
General Information
| Product Type | Zero Client |
| Manufacturer Part Number | 2EZ54AA |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Name | t310 G2 Zero Client |
| Product Series | t310 G2 |
| Brand Name | HP |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 600 g |
| Height | 187.2 mm |
| Width | 65 mm |
| Depth | 137.5 mm |
Interfaces/Ports
| DVI | Yes |
| Network (RJ-45) | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| Total Number of USB Ports | 6 |
| Number of USB 2.0 Ports | 6 |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | EU RoHS |
| REACH | |
| EU WEEE | |
| RoHS | |
| WEEE |
| SKU | 2EZ54AA |
| Barcode # | 191628222537 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 2.2800kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.140m |
| Shipping Length | 0.518m |
| Shipping Cubic | 0.014504000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
Lenovo ThinkCentre Neo 50S G4 -12JF00EXAU- Intel i5-13400 16GB 3200MHz 256GB SSD
$1,159.00 $1,829.00





