- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
HP T630 8GB, 64GB SSD, INTERNET EXPLORER, 2X DP 1X VGA (2 MON. SUPPORTED), 1 SERIAL, W10 I
(3GX69PA)
Specifications
| Accessory | |
| Card Reader | |
| Chipset | |
| Dimensions | |
| Form Factor | Thin Client |
| Front/Rear Ports | 2 Hi-Speed USB 2.0; 1 RJ-45; 2 DisplayPort™ 1.2; 1 audio line-in/line-out; 1 serial; 2 PS/2 (keyboard and mouse); 2 Hi-Speed USB 2.0; 2 SuperSpeed USB 3.0; 1 headset |
| Graphics | Integrated Radeon™ R6E graphics |
| LAN | Realtek GbE |
| Memory | 2x 4GB DDR4-1866 SODIMM |
| Operating System | Windows 10 IoT Enterprise for Thin Clients 64 |
| Power Supply | 65 W external power adapter, worldwide auto-sensing, 100-240 VAC, 50-60 Hz, energy-saving automatic power-down, surge-tolerant |
| Processor | AMD GX-420GI SoC with Radeon™ R6E graphics (2 GHz up to 2.2 GHz, 2 MB cache, 4 cores) |
| Product Family | HP |
| Storage Capacity | 64 GB Flash memory |
| Storage Type | 64 GB Flash memory |
| Weight | 1.52 kg |
| Wireless |
| SKU | 3GX69PA |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
Lenovo ThinkCentre Neo 50S G4 -12JF00EXAU- Intel i5-13400 16GB 3200MHz 256GB SSD
$1,159.00 $1,829.00
HP ELITE 800 MINI G9 I9-12900T 32GBX1-D5NB 1TB WIFI6E BT5.2 W10P-W11DG - 6C6B1PA
$2,439.00 $2,545.98





