- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
HP ELITE 800 MINI G9 I9-12900T 32GBX1-D5NB 1TB WIFI6E BT5.2 W10P-W11DG
(6C6B1PA)
Chipset
| Chipset Manufacturer | Intel |
| Chipset Model | Q670 |
Operating System
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Operating System Platform | Windows |
Power Description
| Input Voltage | 120 V AC |
| 230 V AC | |
| Maximum Power Supply Wattage | 90 W |
Storage
| Solid State Drive Interface | PCI Express NVMe |
| Total Solid State Drive Capacity | 1 TB |
| SSD Form Factor | M.2 |
Display & Graphics
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | UHD Graphics 770 |
| Graphics Memory Technology | DDR5 SDRAM |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 1.42 kg |
| Form Factor | Mini PC |
| Height | 34 mm |
| Width | 177 mm |
| Depth | 175 mm |
Memory
| Maximum Memory Supported | 64 GB |
| Standard Memory | 32 GB |
| Memory Technology | DDR5 SDRAM |
| Number of Total Memory Slots | 2 |
| Number of Occupied Memory Slots | 1 |
| Memory Configuration | 1 x 32GB |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Features | Dust Filter |
| Security Slot | |
| Tool-less Access | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | EU RoHS |
| EU WEEE | |
| CECP | |
| RoHS | |
| WEEE | |
| Energy Star | Yes |
| TCO Certified | Yes |
Network & Communication
| Bluetooth | Yes |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ax |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| LAN Manufacturer | Intel |
| LAN Model | I219-LM |
General Information
| Product Type | Desktop Computer |
| Manufacturer Part Number | 6C6B1PA |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Name | Elite Mini 800 G9 Desktop PC |
| Product Line | Elite Mini |
| Product Series | 800 G9 |
| Brand Name | HP |
Interfaces/Ports
| Total Number of USB Ports | 6 |
| Number Of Ethernet Ports | 1 |
| USB Type-C Detail | 1 SuperSpeed USB Type-C® 20Gbps signaling rate |
| HDMI (Rear) | Yes |
| USB Type-C (Front) | Yes |
| Number of DisplayPort Outputs (Rear) | 2 |
| DisplayPort (Rear) | Yes |
| Number of USB 3.2 Gen 2 Ports | 5 |
Processor
| Processor Speed | 1.40 GHz |
| Processor Type | Core i9 |
| Processor Model | i9-12900T |
| Processor Core | Hexadeca-core (16 Core) |
| Processor Manufacturer | Intel |
| vPro Technology | Yes |
| Maximum Turbo Speed | 4.90 GHz |
| Processor Generation | 12th Gen |
| SKU | 6C6B1PA |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
Lenovo ThinkCentre Neo 50S G4 -12JF00EXAU- Intel i5-13400 16GB 3200MHz 256GB SSD
$1,159.00 $1,829.00





