Don't pay: $1,208.90
$1,006.50
SAVE $202.40 (17%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
LACIE RUGGED SSD PRO 2TB 2.5" DROP RESISTANT, USB-C, THUNDERBOLT3, NVME, 5YR
(STHZ2000800)
Specifications
| Cache | None |
| Capacity | 2TB |
| Colour | Black |
| Form Factor | 1.7 x 6.5 x 9.8 cm |
| Interface | Thunderbolt 3 |
| Product Family | Rugged SSD Pro |
| Raid | None |
| Series | Rugged SSD Pro |
| Warranty | 5 Years Limited |
| Weight | 300g |
| SKU | STHZ2000800 |
| Barcode # | 763649137703 |
| Brand | LACIE |
| Shipping Weight | 0.2200kg |
5
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





