- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
The USBPAUB50CMW 0.5m White USB to Micro USB Cable features thin USB connector moldings and provides a simpler connection between your Micro USB 2.0 mobile devices (smartphones, digital cameras, Tablet PC devices, portable hard drives, etc.) and your PC or Mac® computer, for everyday tasks such as charging, data synchronization or file transfers.
Perfect for close-range device connections, our shorter micro USB cables provide a portable solution that makes them perfect for carrying as a tablet or laptop accessory.
Designed and constructed for maximum durability, this high quality USB-A to Micro-B replacement cable is backed by StarTech.com's Lifetime Warranty.
(USBPAUB50CMW)
| SKU | USBPAUB50CMW |
| Barcode # | 65030851244 |
| Brand | STARTECH |
| Shipping Weight | 0.0200kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.180m |
| Shipping Cubic | 0.000900000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





