- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(CMHOOK1UL)
Product Information
| Cable Manager Type | D-ring |
Miscellaneous
| Environmentally Friendly | Yes |
| TAA Compliant | Yes |
General Information
| Product Type | Cable Tying |
| Manufacturer Part Number | CMHOOK1UL |
| Manufacturer Website Address | http://www.startech.com/au |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | StarTech.com |
| Product Name | 1U Vertical Server Rack Cable Management D-Ring Hook - 2.2x5.9in (5.7x15cm) |
| Brand Name | StarTech.com |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 109 g |
| Length | 154.9 mm |
| Rack Height | 1U |
| Height | 45.7 mm |
| Width | 55.9 mm |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| SKU | CMHOOK1UL |
| Barcode # | 65030852852 |
| Brand | Startech |
| Shipping Weight | 0.1100kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





