- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(RKPNLHS2U)
| Warranty Information | ||
|---|---|---|
| Warranty | 2 Years | |
| Hardware | ||
| Airflow Rate | Solid | |
| Industry Standards | EIA RS310-D | |
| Mounting Options | Front Mount (Front Only) | |
| U Height | 2U | |
| Physical Characteristics | ||
| Color | Black | |
| Enclosure Type | Steel | |
| Weight of Product | 19.6 oz [554.5 g] | |
| Packaging Information | ||
| Package Height | 1.6 in [40 mm] | |
| Package Length | 19.9 in [50.5 cm] | |
| Package Width | 3.9 in [10 cm] | |
| Shipping (Package) Weight | 23.2 oz [658.6 g] | |
| What's in the Box | ||
| Included in Package | 1 - 2U Hinged Solid Rack Panel | |
| 2 - 5/8" #10-32 UNF Screws | ||
| 2 - #10-32 UNF Cage Nuts | ||
| SKU | RKPNLHS2U |
| Barcode # | 65030857611 |
| Brand | Startech |
| Shipping Weight | 0.6500kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.500m |
| Shipping Cubic | 0.002500000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





