- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

STM dux Carrying Case for 33 cm (13") MacBook - Black, Clear - Water Resistant - Polycarbonate, Thermoplastic Polyurethane (TPU) Body The dux for MacBook Air provides best-in-class protection for your laptop with reinforced corners and translucent design to brave the challenges of everyday life. Fits 2015 & 2017 Macbook Air models.
(STM-122-094M-01)
Miscellaneous
| Application/Usage | MacBook |
| Compatibility | Apple - MacBook |
General Information
| Product Type | Carrying Case |
| Manufacturer Part Number | stm-122-094M-01 |
| Manufacturer Website Address | http://www.stmbags.com.au |
| Manufacturer | STM Bags, LLC |
| Product Name | Dux Rugged Case for MacBook 13" - Black/Clear |
| Product Line | dux |
| Brand Name | STM Goods |
Product Information
| Maximum Screen Size Supported | 33 cm (13") |
| Adjustable Strap | No |
Physical Characteristics
| Durability | Water Resistant |
| Product Color | Clear |
| Black | |
| Product Material | Polycarbonate |
| Thermoplastic Polyurethane (TPU) |
| SKU | STM-122-094M-01 |
| Barcode # | 616641056216 |
| Brand | STM |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





